Jdi na obsah Jdi na menu
 


Morning school routine / Ranní školní rutina

Ahojte:) Určitě taky znáte ty rána kdy nemáte náladu do školy, nic nestíháte a jednoduše se Vám prostě nechce do školy. Právě proto se s vámi chci podělit o pár ''užitečných rad'' jak se připravit a všechno stihnout.
 
  1. Večer si připrav sešity ať to nemusíš honit ráno, bude to pro tebe snazší a ráno si ušetříš pár minut času.
  2. Choď brzy spát! Tohle snad všichni známe, ale je to pravda. Zalez do postele nejdéle v 21.00. Pak už je jen na tobě jestli budeš hrát na mobilu nebo si číst. Ale usnout by si měla do 22.00 hodin.
  3. Nařiď si budík s písničkou, která tě probudí a zvedne z postele. Chce to něco energického a tanečního. Pokud jezdíš do školy v 7:30 je lepší nastavit si budík alespoň na 6:30. 
  4. Hned ráno jak se probudíš si můžeš dát sprchu, je to ale jen na tobě. Sprcha by tě povzbudila.
  5. Udělej si čajík a NASNÍDEJ SE! Nejdůležitější jídlo dne je SNÍDANĚ, která je důležitá pro naše tělo a bez ní se můžeš ve škole zhroutit, zkolabovat (omdlít), nepřemýšlet, může ti být jednoduše špatně a všechno tě bolet. A to je ŠPATNĚ. Udělej všechno proto aby se tohle nestalo! 
  6. K snídani si dej něco zdravého, ale klidně můžeš i něco sladkého a nezdravého je to jen na tobě. Hlavně aby Tě snídaně nakopla a tvůj mozek přemýšlel. Můžeš si namazat například chléb s máslem a medem, nebo si dát cereálie s mlékem, rohlík se šunkou a zeleninou. Pravda je že po ránu by se nemělo jíst nic ''mokrého''. Ale když ti to chutná, proč ne?!
  7. Nezapomeň na pitný režim! 
  8. A co svačina do školy? Ta nesmí chybět! Ve škole musíš jíst, tak jako musíš přemýšlet. Udělej si dobrou sváču na kterou budeš mít hned chuť a hlavně pití!
  9. Zbyl ti ještě nějaký čas? Využij ho! Žádná holka po ránu nechce vypadat jako slepice. A o tvou pleť a vlasy se musí pečovat. Pokud máš mastnou hlavu, použij suchý šampon, který jen nastříkáš mezi vlasy a rozčešeš. Ráno nesmíš zapomínat na tvou pleť, i ona potřebuje aby jsi o ní pečovala. Proto si ji natři jakýmkoli krémem. Pokud máš suchou pleť, použij krém na suchou pleť. Pokud máš mastnou, použij něco na mastnou. Líčení do školy? Nemusí být! Ale pokud máš nějakých 5 minut, tak je využij. NEPŘEHÁNĚJ TO S MAKEUPEM. Nemusíš ho mít, stačí ti bohatě krém a korektor, řasenka a lesk. 
  10. Jsi stále smutná? Nebuď. Vzpomeň si na všechno na co se po škole těšíš, co tě bude čekat, říkej si že to rychle uteče a za chvíli budeš doma. A pokud máš ve škole nějaké problémy. Tak si je nenechávej pro sebe, nenič se tim. Určitě áte ve škole nějakého výchovného poradce tak si s tím o tom promluv, nebo zajdi za paní učitelkou/učitelem, za paní ředitelkou. Pokud máš ve škole někoho blízkého kdo tam pracuje např. v kuchyni, nebo pomocnice. Zajdi za nimi a svěř se s tím co Tě trápí. Existují i všelijaké ON-LINE psychologické poradny, které jsou anonymní. Nebo jednoduše zajdi s mamkou k psychologovi. Nestyď se. Nenecháš se tím přece zničit! A nikomu to říkat nemusíš, je to jen tvoje tajemství. A určitě si ničeho neboj! Strach, deprese, stres to ti za to nestojí! Usměj se, těš se, dej si sluchátka do uší a pusť si muziku. Buď naladěná. A nekoukej na hodinky ve škole, většinou když se budeš dívat nebude to utíkat. Zapoj se do hodiny ve škole, hlaš se, buď aktivní! Hodina tak rychleji uteče a ty se můžeš těšit domů!:) Život není od toho, aby se člověk trápil, ale aby si ho člověk užil. To je moje motto, udělej si své motto podle kterého se řiď. A když ti bude nejhůř řekni si ho. Vzpomeň si na všechny, kteří tě mají rádi, drží ti všude palce a chtějí aby jsi všechno zvládla! Andělé při člověku stojí, a Bůh na tebe dává pozor. Držím Ti palce!!:-**
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

děkuji

(Barča, 18. 1. 2021 21:22)

Děkuji za povzbuzení a budu se tím řídit :)

Re: děkuji

(Terry Janie Erenbergerová, 7. 4. 2021 16:59)

Mam jeste jeden Tip a to si připravit oblečení již večer

 

 


Archiv

Kalendář
<< leden / 2022 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 68717
Měsíc: 1484
Den: 31